Середа, 02.07.2025, 04:44
Вітаю Вас Гість | RSS

ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЛОКАЧИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Форма входу

Головна » Архів матеріалів

З метою підвищення рівня професійної компетентності педагогів ЗЗСО для ефективної роботи в інклюзивному освітньому середовищі відповідно до існуючого нормативно-правового забезпечення, сучасного розуміння інклюзивного навчання, на виконання планів роботи ЦПРПП і ВІППО 08 листопада 2023 року  для освітян Локачинської ТГ проведено семінар-тренінг «Інклюзивні технології як умова успішної освіти дітей з ООП».  Індивідуальну програму розвитку, як механізм індивідуалізації освітньої траєкторії для дитини з ООП, представила завідувач центру підтримки інклюзивної освіти дітей з ООП ВІППО Тамара Володимирівна Мазурик. Методист центру Неоніла Олегівна Провальна окреслила практичний аспект проблеми: сутність, завдання, основні переваги; розкрила такі складові інклюзивної компетентності, як здатність вчителя до педагогічної підтримки дітей та ефективної взаємодії в інклюзивному середовищі.  При підведенні підсумків семінару Тамара Мазурик наголосила на важливості  формування інклюзивної компетентності педагогів, що сьогодні кожна школа має бути готовою стати інклюзивною, бо внаслідок війни у нас все більшатиме дітей, які потребуватимуть додаткової педагогічної та соціально-психологічної підтримки в освітньому процесі. В результаті навчання педагоги оволоділи основами побудови системи інклюзивної освіти відповідно до нормативно-правових вимог і навичками індивідуалізації навчання учнів з ООП. 35 педагогів отримали сертифікати на 8 годин, підвищивши кваліфікацію за напрямом «Розвиток професійних компетентностей  у сфері інклюзивної освіти».

 

Переглядів: 261 | Додав: Roma | Дата: 14.11.2023 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Волинського ІППО 23 та 25 жовтня 2023 року відбувся семінар-практикум «Розвиток інформаційно-цифрової компетентності педагога засобами хмарних технологій», в якому взяли участь педагоги різних фахів освітніх закладів нашої громади Семінар розпочав Оксенюк Ігор Леонідович, завідувач відділу інформаційних технологій та дистанційної роботи. Він здійснив огляд сучасних підходів до використання хмарних технологій, які з кожним днем стають усе більше затребуваними, оскільки вони забезпечують постійний доступ до потрібної інформації та до інструментів, якими її можна опрацьовувати з будь-якого пристрою і з будь-якого місця.  У ході семінару-практикуму розглянуто переваги й недоліки використання хмарних технологій у навчальному процесі, обговорено практичні аспекти використання хмарних сервісів для створення цифрового освітнього середовища та навчальних дидактичних матеріалів.  Про формування інноваційного освітнього середовища розповів методист відділу інформаційних технологій та дистанційної роботи Гісь Ігор ВолодимировичВикористання хмарних сервісів для створення інтерактивних презентацій продемонстрував методист відділу Гребенюк Арсен Вікторович та залучив учасників до інтерактивних опитувань.  За підсумками семінару-практикуму 22 учасники отримали сертифікати на 8 годин.

Переглядів: 235 | Додав: Roma | Дата: 01.11.2023 | Коментарі (0)

У зв’язку з тим, що з 1 вересня 2023року набрало чинності нове Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 09.09.2022року №805, 11 вересня для заступників директорів з навчально-виховної роботи було проведено вебінар «Про організацію атестації у ЗЗСО у 2023-2024н.р.». Модератор заходу Журавлюк В.М. говорила про основні зміни, які відбудуться в процесі атестації, відповідно до нового Положення, особливий акцент зробила на реалізації на практиці нових норм документа, зокрема тих, що регламентують створення, складу та повноважень атестаційної комісії І рівня, а також на дотриманні вимог Положення щодо присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій та педагогічних звань.

Були також розглянуті окремі поточні питання.

Переглядів: 290 | Додав: Roma | Дата: 16.09.2023 | Коментарі (0)

28 серпня стартували серпневі педагогічні зустрічі, спрямовані на підтримку професійної діяльності керівних та педагогічних кадрів освітніх закладів Локачинської територіальної громади.

Директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників Журавлюк В.М. проведено інструктивно-методичну нараду з керівниками територіальних методичних об’єднань, під час якої було окреслено тематику педагогічних серпневих зустрічей і дано рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у новому навчальному році. Обговорювались питання методичного забезпечення, нормативна база, особливості організації освітнього процесу у 6 класах за новими програмами НУШ. Особлива увага зверталась на впровадження в практику роботи вчителів особистісно орієнтованих технологій навчання, елементів медіа грамотності. Висвітлено питання безпеки та психологічної допомоги учасникам освітнього процесу. Модератор зустрічі говорила також про значення професійного вдосконалення самого педагога.

28 серпня Журавлюк В.М. також було проведено інструктивно-методичну нараду для заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Організація освітнього процесу у 2023-2024н.р.: методичні рекомендації». В процесі заходу  були обговорені актуальні питання, як от: про перелік нормативних документів до нового навчального року; про структуру навчального року і форми організації освітнього процесу; про стратегію розвитку як складову управління ЗЗСО; про новації нового навчального року; про особливості організації освітнього процесу на засадах компетентнісного підходу; про виховання національно свідомої, духовно багатої, фізично досконалої особистості; про окремі мовні норми  в професійному мовленні сучасного педагогічного працівника; про організацію роботи з професійного вдосконалення у відповідності до вимог Професійного стандарту. А також ряд організаційних питань.

В період з 29.08 по 05.09 для усіх категорій освітян відбулися серпневі методичні зустрічі, які проводились керівниками територіальних методичних об’єднань з освітніх дисциплін. Педагоги ряду предметів взяли участь у обласних педагогічних студіях, які проводили методисти ВІППО в онлайн форматі.

Для вчителів початкових класів 30 серпня було організовано сертифікований семінар на тему «Особливості організації освітнього процесу в 1-4 класах ЗЗСО у 2023-2024н.р.», який провели методисти відділу початкового навчання та дошкільної освіти Волинського ІППО Никитюк Л.М. і Папіж С.В., до зустрічі долучилась також Бойко О.М., представник видавничої групи «Ранок». Як результат, 40 педагогів-початківців отримали необхідну інформацію, методичні рекомендації і сертифікати на 6 годин підвищення кваліфікації.

Усі педагоги отримали необхідні рекомендації, щоб впевнено розпочати новий навчальний рік.

Переглядів: 253 | Додав: Roma | Дата: 05.09.2023 | Коментарі (0)

5 червня 2023року педагоги нашої громади мали можливість  взяти участь ще в одному сертифікованому семінарі-практикумі, організованому ЦПРПП, який провела Шинкарук І.В., завідувач відділу новацій та передових педагогічних технологій Волинського ІППО. В ході семінару на тему «Інноваційна компетентність, як складова безперервного професійного розвитку» лектор акцентувала увагу на тих  критеріях, яким має відповідати педагог сучасної української школи, враховуючи вимоги Професійного стандарту. Ірина Вікторівна назвала основні професійні компетентності вчителя, детально зупинившись на характеристиці інноваційної компетентності. У презентації модератора заходу було названо основні чинники і критерії готовності педагогів до впровадження інновацій, компоненти інноваційної компетентності педагога, основні етапи сприйняття інновацій. Шинкарук І.В. також презентувала матеріали інновацій педагогів Волині, які брали участь у конкурсах «Учитель року» і «Творчі сходинки педагогів Волині», з якими можна ознайомитись, відвідавши сайт ВІППО. Крім того, запропонувала для використання у практичній діяльності окремі онлайн-ресурси, які є інноваційними, ефективними і цікавими для дітей. На прохання слухачів методистка також зупинилась на вимогах до організації і проведення дистанційного уроку. Як результат, 26 педагогів мали можливість підвищити кваліфікацію за напрямком «Розвиток професійних компетентностей» і отримати сертифікат на 6 годин.

Переглядів: 405 | Додав: Roma | Дата: 06.06.2023 | Коментарі (0)

       30 травня 36 педагогів ЗЗСО нашої громади взяли участь у черговому сертифікованому семінарі-практикумі (8 год.) на тему «Технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами», який провела Вітюк В.В., заступник директора з науково-методичної  та навчальної діяльності Волинського ІППО, кандидат педагогічних наук, доцент. Валентина Василівна у презентації теми запропонувала термінологію, яку повинні використовувати педагоги у своїй робот з дітьми з ООП, назвала основні аспекти для забезпечення якісного освітнього середовища, зупинилась на визначенні активних методів навчання. Особливий акцент лектор зробила на технологіях навчання в інклюзивному освітньому середовищі, навела приклади специфічних освітніх технологій, дала характеристику найзастосовуваніших методів та технік навчання, а також розповіла про основні вимоги до проведення самого уроку для учнів з ООП.

Переглядів: 184 | Додав: Roma | Дата: 31.05.2023 | Коментарі (0)

        25 травня 2023року для педагогів освітніх закладів ЦПРПП було організовано сертифікований  семінар-практикум «Практичні інструменти сучасного уроку», який провела Поліщук Н.А., завідувач відділу освітньої та інноваційної діяльності Волинського ІППО. Наталія Анатоліївна зробила акцент на тому факті, що сьогодні вчителю дедалі складніше на уроці заволодіти увагою учнів, тому потрібно впроваджувати  активні форми роботи.  Модератор заходу презентувала слухачам сучасні активні форми роботи, а саме: комікси, інтелектуальні карти, лепбуки, «Кубики Рорі» і флеш-картки. Вона на конкретних прикладах продемонструвала, як практично використати ці інструменти сучасного уроку.  Як результат, 28 педагогів мали змогу підвищити свою професійну майстерність і отримати сертифікат на 6 годин.

Переглядів: 150 | Додав: Roma | Дата: 29.05.2023 | Коментарі (0)

У травні 2023 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників продовжено роботу  з організації сертифікованих семінарів працівниками Волинського ІППО з актуальних освітянських питань і у зручний час – після уроків.  18 і 22.05 педагоги мали змогу підвищити кваліфікацію, взявши участь у 8-ми годинному семінарі-практикумі на тему «Розвиток інформаційно-цифрових компетентностей педагогів засобами хмарних технологій», який провів Оксенюк І.Л., завідувач відділу інформаційних технологій та дистанційної роботи. У теоретичному блоці Ігор Леонідович дав визначення поняття «хмарні технології», зупинився на перевагах і недоліках даних технологій, розповів про найбільш поширені у використанні хмарні сервіси, про те, як практично вчителю використовувати хмарні технології у процесі організації навчальної діяльності, а також види дидактичних матеріалів, які можна створити за допомогою хмарних сервісів. Другий день заняття був присвячений практичному заняттю щодо створення та наповнення сайту.

Переглядів: 163 | Додав: Roma | Дата: 23.05.2023 | Коментарі (0)

За підсумками ХХУІІІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині», яка проходила у Волинському ІППО протягом квітня-травня 2023 року, двоє педагогів нашої територіальної громади визнані переможцями та нагороджені дипломами управління освіти та науки облдержадміністрації ІІІ ступеня, а саме :  Бойко О.А., вчитель української мови і літератури ОЗЗСО «Локачинський ліцей», - методичні рекомендації «Віртуальна дошка Padlet як інструмент візуалізації навчального матеріалу та організації співпраці на уроках української мови та літератури»; Федишин О.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Привітненського ліцею, -  методичні рекомендації «Інноваційний підхід до реалізації  національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану». Вітаю переможців, дякую всім учасникам цієї виставки. Нехай ваша творча робота приносить задоволення та щедрі результати.

Переглядів: 180 | Додав: Roma | Дата: 13.05.2023 | Коментарі (0)

На виконання наказу обласного управління освіти і науки  від 05.10.22р. №217 «Про проведення ХХУІІІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» для працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти», відповідного наказу управління гуманітарної політики Локачинської селищної ради від 27.10.2022р. № 117-од, з метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, презентації, поширення, впровадження інноваційних досягнень освітян в контексті Нової української школи, ЦПРПП було організовано проведення в лютому-березні І етапу Виставки.

На  виставку  представлено 7 матеріалів, усі вони вирізняються ґрунтовним змістовим наповненням, новизною, оригінальністю, відповідають критеріям основних видів навчально-методичних видань.

У  виставці взяли учать 5 педагогів із 4 закладів загальної середньої освіти і педагоги ЗДО. 

Активністю відзначилися освітяни Локачинського дошкільного закладу, які підготували 2 методичних видання; ЗЗСО «Локачинський ліцей» також презентував 2 методичних посібники.  Участь у виставці взяли такі педагоги:

  • Бойко Олена Анатоліївна, вчитель української мови та літератури ЗЗСО

 « Локачинський ліцей»,  методичні рекомендації «Віртуальна дошка Padlet як інструмент візуалізації навчального матеріалу та організації співпраці на уроках української мови та літератури».

  • Завиднюк Лариса Степанівна, вчитель зарубіжної літератури Білопільської гімназії, методичні рекомендації «Інтеграція української та зарубіжної літератури: за чи проти».
  • Куліш Світлана Степанівна, вчитель української мови та літератури Линівської гімназії, дидактичні матеріали «Українська мова як код нації. Лексикологічні смаколики».
  • Осадца Світлана Дмитрівна, вчитель української мови та літератури ЗЗСО «Локачинський ліцей», методичні рекомендації «Розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури».
  • Пармьонова Вікторія Вікторівна, вихователь Локачинського ЗДО, методичні рекомендації «Формування національно-патріотичної свідомості дітей дошкільного віку».
  • Федишин Оксана Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Привітненського ліцею, методичні рекомендації «Інноваційний підхід до реалізації національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану».
  • Колектив вихователів Локачинського ЗДО у складі: Трачук Тетяни, Одіон Алли, Пармьонової Вікторії, Голубіцкої Ольги, Захарчук Олени, Січевської Наталії, методичні рекомендації «Рання профорієнтація дітей дошкільного віку в умовах закладу дошкільної освіти».

Вже традиційно, свої творчі здобутки представили вчителі, які атестувалися на підтвердження і встановлення категорії “спеціаліст вищої категорії” і педагогічних звань.

 Усі матеріали відповідають вимогам Положення про обласну виставку.

 Більшість матеріалів з досвіду роботи щодо формування ключових компетентностей та  використання інноваційних технологій.

Усі роботи рецензовані і схвалені методичними або педагогічними радами і будуть експонуватися на ІІ обласному етапі Виставки, яка відкриється 3 квітня у Волинському ІППО.

       За активну участь у виставці усім педагогам було висловлено Подяку управління гуманітарної політики Локачинської селищної ради.

Переглядів: 209 | Додав: Roma | Дата: 06.04.2023 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 54 55 »
Пошук
Наша адреса
45500, Волинська область, смт. Локачі, вул.Героїв Майдану, 37, e-mail: rmklokachi500@gmail.com
Календар
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів