29 березня 2016 року в Маньківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося засідання круглого столу для вчителів історії на тему «Національно-патріотичне виховання школярів на уроках суспільно-гуманітарного циклу». Захід мав на меті поділитися досвідом щодо системи роботи вчителя історії та вчителя української мови й літератури на уроках та в позаурочний час; спрямувати роботу педагогів навчальних закладів на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання учнів та Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.
З доповідями та повідомленнями із зазначеної тематики виступили учасники круглого столу:
• Людмила Віталіївна Савчук — головний спеціаліст відділу освіти Локачинської РДА;
• Мар’яна Ярославівна Миць — кандидат історичних наук, доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО;
• Валерій Володимирович Петренко — вчитель історії НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ ступенів — гімназія»;
• Оксана Степанівна Бугайчук — учитель історії ЗОШ І-ІІ ступенів села Козлів;
• Петро Георгійович Жишко — вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів села Маньків;
• Людмила Василівна Демидюк — учитель української мови та літератури, заступник директора ЗОШ І-ІІІ ступенів села Маньків.
Про особливості роботи навчального закладу в сучасних суспільно-політичних умовах України розповів директор Маньківської школи, вчитель географії Ігор Олексійович Кошицький. У школі активно ведеться робота з національно-патріотичного виховання.
Патріотичне виховання будується на прикладах історії становлення Української державності, героїки національно-визвольного руху, досягнень науки, культури і спорту. Тому коло питань, яке розглядалося педагогами, — досить широке. Зокрема, це стосується проблеми формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави. На жаль, нині ми переживаємо трагічні події, які пов’язані з наслідками російської агресії проти України. Не минула лиха доля й мешканців Локачинського району. Учні своїми співпереживаннями й щирими зусиллями допомагають українським військовим, добровольцям, волонтерам, які відстоюють свободу і територіальну цілісність Української держави.
Національно-патріотичне виховання в школах району здійснюється на всіх етапах навчання і забезпечує всебічний розвиток, гармонійність, цілісність особистості, формування Громадянина України.