Четвер, 21.09.2023, 15:09
Вітаю Вас Гість | RSS

ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЛОКАЧИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Форма входу

Головна » Архів матеріалів

У зв’язку з тим, що з 1 вересня 2023року набрало чинності нове Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 09.09.2022року №805, 11 вересня для заступників директорів з навчально-виховної роботи було проведено вебінар «Про організацію атестації у ЗЗСО у 2023-2024н.р.». Модератор заходу Журавлюк В.М. говорила про основні зміни, які відбудуться в процесі атестації, відповідно до нового Положення, особливий акцент зробила на реалізації на практиці нових норм документа, зокрема тих, що регламентують створення, складу та повноважень атестаційної комісії І рівня, а також на дотриманні вимог Положення щодо присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій та педагогічних звань.

Були також розглянуті окремі поточні питання.

Переглядів: 13 | Додав: Roma | Дата: 16.09.2023 | Коментарі (0)

28 серпня стартували серпневі педагогічні зустрічі, спрямовані на підтримку професійної діяльності керівних та педагогічних кадрів освітніх закладів Локачинської територіальної громади.

Директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників Журавлюк В.М. проведено інструктивно-методичну нараду з керівниками територіальних методичних об’єднань, під час якої було окреслено тематику педагогічних серпневих зустрічей і дано рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у новому навчальному році. Обговорювались питання методичного забезпечення, нормативна база, особливості організації освітнього процесу у 6 класах за новими програмами НУШ. Особлива увага зверталась на впровадження в практику роботи вчителів особистісно орієнтованих технологій навчання, елементів медіа грамотності. Висвітлено питання безпеки та психологічної допомоги учасникам освітнього процесу. Модератор зустрічі говорила також про значення професійного вдосконалення самого педагога.

28 серпня Журавлюк В.М. також було проведено інструктивно-методичну нараду для заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Організація освітнього процесу у 2023-2024н.р.: методичні рекомендації». В процесі заходу  були обговорені актуальні питання, як от: про перелік нормативних документів до нового навчального року; про структуру навчального року і форми організації освітнього процесу; про стратегію розвитку як складову управління ЗЗСО; про новації нового навчального року; про особливості організації освітнього процесу на засадах компетентнісного підходу; про виховання національно свідомої, духовно багатої, фізично досконалої особистості; про окремі мовні норми  в професійному мовленні сучасного педагогічного працівника; про організацію роботи з професійного вдосконалення у відповідності до вимог Професійного стандарту. А також ряд організаційних питань.

В період з 29.08 по 05.09 для усіх категорій освітян відбулися серпневі методичні зустрічі, які проводились керівниками територіальних методичних об’єднань з освітніх дисциплін. Педагоги ряду предметів взяли участь у обласних педагогічних студіях, які проводили методисти ВІППО в онлайн форматі.

Для вчителів початкових класів 30 серпня було організовано сертифікований семінар на тему «Особливості організації освітнього процесу в 1-4 класах ЗЗСО у 2023-2024н.р.», який провели методисти відділу початкового навчання та дошкільної освіти Волинського ІППО Никитюк Л.М. і Папіж С.В., до зустрічі долучилась також Бойко О.М., представник видавничої групи «Ранок». Як результат, 40 педагогів-початківців отримали необхідну інформацію, методичні рекомендації і сертифікати на 6 годин підвищення кваліфікації.

Усі педагоги отримали необхідні рекомендації, щоб впевнено розпочати новий навчальний рік.

Переглядів: 11 | Додав: Roma | Дата: 05.09.2023 | Коментарі (0)

5 червня 2023року педагоги нашої громади мали можливість  взяти участь ще в одному сертифікованому семінарі-практикумі, організованому ЦПРПП, який провела Шинкарук І.В., завідувач відділу новацій та передових педагогічних технологій Волинського ІППО. В ході семінару на тему «Інноваційна компетентність, як складова безперервного професійного розвитку» лектор акцентувала увагу на тих  критеріях, яким має відповідати педагог сучасної української школи, враховуючи вимоги Професійного стандарту. Ірина Вікторівна назвала основні професійні компетентності вчителя, детально зупинившись на характеристиці інноваційної компетентності. У презентації модератора заходу було названо основні чинники і критерії готовності педагогів до впровадження інновацій, компоненти інноваційної компетентності педагога, основні етапи сприйняття інновацій. Шинкарук І.В. також презентувала матеріали інновацій педагогів Волині, які брали участь у конкурсах «Учитель року» і «Творчі сходинки педагогів Волині», з якими можна ознайомитись, відвідавши сайт ВІППО. Крім того, запропонувала для використання у практичній діяльності окремі онлайн-ресурси, які є інноваційними, ефективними і цікавими для дітей. На прохання слухачів методистка також зупинилась на вимогах до організації і проведення дистанційного уроку. Як результат, 26 педагогів мали можливість підвищити кваліфікацію за напрямком «Розвиток професійних компетентностей» і отримати сертифікат на 6 годин.

Переглядів: 133 | Додав: Roma | Дата: 06.06.2023 | Коментарі (0)

       30 травня 36 педагогів ЗЗСО нашої громади взяли участь у черговому сертифікованому семінарі-практикумі (8 год.) на тему «Технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами», який провела Вітюк В.В., заступник директора з науково-методичної  та навчальної діяльності Волинського ІППО, кандидат педагогічних наук, доцент. Валентина Василівна у презентації теми запропонувала термінологію, яку повинні використовувати педагоги у своїй робот з дітьми з ООП, назвала основні аспекти для забезпечення якісного освітнього середовища, зупинилась на визначенні активних методів навчання. Особливий акцент лектор зробила на технологіях навчання в інклюзивному освітньому середовищі, навела приклади специфічних освітніх технологій, дала характеристику найзастосовуваніших методів та технік навчання, а також розповіла про основні вимоги до проведення самого уроку для учнів з ООП.

Переглядів: 39 | Додав: Roma | Дата: 31.05.2023 | Коментарі (0)

        25 травня 2023року для педагогів освітніх закладів ЦПРПП було організовано сертифікований  семінар-практикум «Практичні інструменти сучасного уроку», який провела Поліщук Н.А., завідувач відділу освітньої та інноваційної діяльності Волинського ІППО. Наталія Анатоліївна зробила акцент на тому факті, що сьогодні вчителю дедалі складніше на уроці заволодіти увагою учнів, тому потрібно впроваджувати  активні форми роботи.  Модератор заходу презентувала слухачам сучасні активні форми роботи, а саме: комікси, інтелектуальні карти, лепбуки, «Кубики Рорі» і флеш-картки. Вона на конкретних прикладах продемонструвала, як практично використати ці інструменти сучасного уроку.  Як результат, 28 педагогів мали змогу підвищити свою професійну майстерність і отримати сертифікат на 6 годин.

Переглядів: 26 | Додав: Roma | Дата: 29.05.2023 | Коментарі (0)

У травні 2023 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників продовжено роботу  з організації сертифікованих семінарів працівниками Волинського ІППО з актуальних освітянських питань і у зручний час – після уроків.  18 і 22.05 педагоги мали змогу підвищити кваліфікацію, взявши участь у 8-ми годинному семінарі-практикумі на тему «Розвиток інформаційно-цифрових компетентностей педагогів засобами хмарних технологій», який провів Оксенюк І.Л., завідувач відділу інформаційних технологій та дистанційної роботи. У теоретичному блоці Ігор Леонідович дав визначення поняття «хмарні технології», зупинився на перевагах і недоліках даних технологій, розповів про найбільш поширені у використанні хмарні сервіси, про те, як практично вчителю використовувати хмарні технології у процесі організації навчальної діяльності, а також види дидактичних матеріалів, які можна створити за допомогою хмарних сервісів. Другий день заняття був присвячений практичному заняттю щодо створення та наповнення сайту.

Переглядів: 38 | Додав: Roma | Дата: 23.05.2023 | Коментарі (0)

За підсумками ХХУІІІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині», яка проходила у Волинському ІППО протягом квітня-травня 2023 року, двоє педагогів нашої територіальної громади визнані переможцями та нагороджені дипломами управління освіти та науки облдержадміністрації ІІІ ступеня, а саме :  Бойко О.А., вчитель української мови і літератури ОЗЗСО «Локачинський ліцей», - методичні рекомендації «Віртуальна дошка Padlet як інструмент візуалізації навчального матеріалу та організації співпраці на уроках української мови та літератури»; Федишин О.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Привітненського ліцею, -  методичні рекомендації «Інноваційний підхід до реалізації  національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану». Вітаю переможців, дякую всім учасникам цієї виставки. Нехай ваша творча робота приносить задоволення та щедрі результати.

Переглядів: 68 | Додав: Roma | Дата: 13.05.2023 | Коментарі (0)

На виконання наказу обласного управління освіти і науки  від 05.10.22р. №217 «Про проведення ХХУІІІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» для працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти», відповідного наказу управління гуманітарної політики Локачинської селищної ради від 27.10.2022р. № 117-од, з метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, презентації, поширення, впровадження інноваційних досягнень освітян в контексті Нової української школи, ЦПРПП було організовано проведення в лютому-березні І етапу Виставки.

На  виставку  представлено 7 матеріалів, усі вони вирізняються ґрунтовним змістовим наповненням, новизною, оригінальністю, відповідають критеріям основних видів навчально-методичних видань.

У  виставці взяли учать 5 педагогів із 4 закладів загальної середньої освіти і педагоги ЗДО. 

Активністю відзначилися освітяни Локачинського дошкільного закладу, які підготували 2 методичних видання; ЗЗСО «Локачинський ліцей» також презентував 2 методичних посібники.  Участь у виставці взяли такі педагоги:

  • Бойко Олена Анатоліївна, вчитель української мови та літератури ЗЗСО

 « Локачинський ліцей»,  методичні рекомендації «Віртуальна дошка Padlet як інструмент візуалізації навчального матеріалу та організації співпраці на уроках української мови та літератури».

  • Завиднюк Лариса Степанівна, вчитель зарубіжної літератури Білопільської гімназії, методичні рекомендації «Інтеграція української та зарубіжної літератури: за чи проти».
  • Куліш Світлана Степанівна, вчитель української мови та літератури Линівської гімназії, дидактичні матеріали «Українська мова як код нації. Лексикологічні смаколики».
  • Осадца Світлана Дмитрівна, вчитель української мови та літератури ЗЗСО «Локачинський ліцей», методичні рекомендації «Розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури».
  • Пармьонова Вікторія Вікторівна, вихователь Локачинського ЗДО, методичні рекомендації «Формування національно-патріотичної свідомості дітей дошкільного віку».
  • Федишин Оксана Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Привітненського ліцею, методичні рекомендації «Інноваційний підхід до реалізації національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану».
  • Колектив вихователів Локачинського ЗДО у складі: Трачук Тетяни, Одіон Алли, Пармьонової Вікторії, Голубіцкої Ольги, Захарчук Олени, Січевської Наталії, методичні рекомендації «Рання профорієнтація дітей дошкільного віку в умовах закладу дошкільної освіти».

Вже традиційно, свої творчі здобутки представили вчителі, які атестувалися на підтвердження і встановлення категорії “спеціаліст вищої категорії” і педагогічних звань.

 Усі матеріали відповідають вимогам Положення про обласну виставку.

 Більшість матеріалів з досвіду роботи щодо формування ключових компетентностей та  використання інноваційних технологій.

Усі роботи рецензовані і схвалені методичними або педагогічними радами і будуть експонуватися на ІІ обласному етапі Виставки, яка відкриється 3 квітня у Волинському ІППО.

       За активну участь у виставці усім педагогам було висловлено Подяку управління гуманітарної політики Локачинської селищної ради.

Переглядів: 100 | Додав: Roma | Дата: 06.04.2023 | Коментарі (0)

 Відповідно до плану роботи ЦПРПП, вже традиційно, в період весняних канікул для педагогів освітніх закладів Локачинської громади було організовано проведення 2сертифікованих семінарів-практикумів науково-методичними працівниками Волинського ІППО. 

27-28 березня педагоги підвищили кваліфікацію, взявши участь у семінарі «Психологічні умови благополуччя всіх учасників інклюзивного навчання», який провела Турчина Л.І., старший викладач кафедри педагогіки та психології. В ході заняття Лариса Іванівна запропонувала такі питання: - психологічні аспекти благополуччя; внутрішня картина хвороби та благополуччя особистості; гандикапність як фактор перешкоди благополуччю; можливості інклюзивного навчання щодо досягнення благополуччя всіма учасниками освітнього процесу; психологічні умови запобігання професійним деформаціям педагогів, які працюють в інклюзивних класах.  Вона акцентувала увагу на значенні інклюзивної освіти як для самих учнів з особливими освітніми потребами, так і для учнів з типовим розвитком. Педагоги активно долучалися до обговорення  проблемних питань, ділились своїми спостереженнями, досвідом практичної роботи. У ході семінару піднімалось питання щодо запобігання булінгу в освітньому середовищі, яке розкрила Казмірчук Н.М., методист відділу практичної психології та соціальної роботи ВІППО.

30-31березня  вчителі початкових класів  в онлайн форматі мали можливість підвищити кваліфікацію з проблеми «Національно-патріотичне виховання молодших школярів – складова у змісті громадянської та історичної галузі», взявши участь у семінарі-практикумі, який провела Миць М.Я., доцент кафедри теорії та методики викладання, кандидат історичних наук. Провідною ідеєю заняття було формування національної ідентичності на основі національної гідності українського народу. Мар’яна Ярославівна виокремила складові національно-патріотичного виховання, розповіла про мету і виховні завдання, звернула увагу на національні цінності, на основі яких формується національна ідентичність українського народу, такі як: самобутність, воля, соборність і гідність. Крім того, усім учителям на електронні адреси було надіслано ряд інформаційних матеріалів для використання у практичній роботі.

Всього у двох заходах навчанням було охоплено 62 педагоги, які в результаті отримали сертифікати на 8 годин.

Переглядів: 42 | Додав: Roma | Дата: 31.03.2023 | Коментарі (0)

«Лише той учитель, хто живе так, як навчає»

                                                                                                          Григорій Сковорода

7 грудня, відповідно до плану роботи ЦПРПП, в режимі онлайн було проведено територіальні педагогічні читання вчителів української мови та літератури «Григорій Сковорода. Життя і творчість українського мандрівного філософа», присвячені 300-річчю від дня народження митця. Із вступним словом до учасників заходу звернулась Валентина Журавлюк, директор Центру, яка зробила акцент на актуальності творчості Сковороди для сьогодення, як першого українського філософа, богослова, просвітителя-гуманіста, поета, постать, овіяну таємницями…Модератором заходу була Левчик Н.Г., вчитель української мови та літератури ОЗЗСО «Локачинський ліцей», керівник фахового територіального методичного обєднання. Про життєвий шлях Г.С. Сковороди розповіла Дмитрук Марія Володимирівна із П’ятикорівської гімназії. «Рецептом щастя» від Григорія Сковороди поділилась з присутніми вчителька Локачинського ліцею Пилипчук М.В., доповнивши свій виступ презентацією. Педагоги Заячицівської гімназії Ничипорук Л.В. і Брош Л.В. розкрили мудрість і лаконізм афоризмів у творчості Сковороди. Про педагогічну діяльність  філософа розповіла Кодня Г.В. із Бубнівського ліцею. Політило Р.В.,  вчителька Старозагорівського ліцею, повідала про Сковороду як видатного байкаря, засновника жанру байки, про значення цих творів для сьогодення. Тему «Г.С.Сковорода – український мандрівний філософ «Світ ловив мене, та не спіймав» висвітлила в ході зустрічі Куліш С.С., вчителька Линівської гімназії, яка також звернула увагу на значення філософських думок Сковороди для сьогодення.  То ж долучаймося до пізнання світу Великого українця і до  популяризації його творчості.

Переглядів: 410 | Додав: Roma | Дата: 15.12.2022 | Коментарі (0)

1 2 3 ... 53 54 »
Пошук
Наша адреса
45500, Волинська область, смт. Локачі, вул.Героїв Майдану, 37, e-mail: rmklokachi500@gmail.com
Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів